Czy są jakieś przeciwwskazania do zrobienia prawa jazdy?

Dzień dobry zostało mi zabrane trzy lata temu prawo jazdy po dopalaczach dostałem drgawek i spodowalem wypadek w szpitalu swiadkowie wypadku mówili że padaczka a w szpitalu przyznali padaczka z znakiem zapytania i nie biorę dopalaczy i nie mam drgawek od dwóch lat jestem czysty to mogę zrobić prawo jazdy

Fakt wykazywania u Pana padaczki podczas hospitalizacji jeszcze 2 lata temu wskazuje na konieczność udania się na konsultację do specjalisty neurologa, gdyż w oparciu o badanie neurologiczne będzie on mógł zweryfikować prawdopodobieństwo istnienia u Pana padaczki przy uwzględnieniu aktualnej oceny EEG. O ile specjalista neurolog wykluczy u Pana obecnie oraz na przestrzeni minionych 2 lat jakiekolwiek przejawy padaczki, to jest możliwe warunkowe dążenie do stopniowego zakończenia zarówno leczenia farmakologicznego, jak i wydania za rok orzeczenia o wyleczeniu Pana z padaczki, dzięki któremu można by przystąpić wówczas do odnowienia prawa jazdy. Warunkiem koniecznym takiego orzeczenia jest ustalenie, że na przestrzeni 3 lat nie występowały napady padaczkowe, zapis EEG jest prawidłowy i zaprzestanie farmakoterapii nie skutkuje nawrotem napadów padaczki. Opinia neurologa, przed przywróceniem prawa jazdy, musi zostać potwierdzona przez pozytywny wynik testów psychotechnicznych i akceptacji lekarza medycyny pracy.