Czy są jakieś przeciwwskazania do zrobienia w moim przypadku tatuażu?

Witam, Od dłuższego czasu planuje zrobić tatuaż, dość mały jednak mam pewne wątpliwości. Moja przyrodnia siostra ma keloida na ramieniu i jest on dość duży (szczepionka po gruźlicy ). Mój tata też ma, ale bardzo małego, po szczepionce. Ja również mam bliznowca na lewym ramieniu, jest to skutek szczepionki po gruźlicy, jednak jest dużo mniejszy(3cm). Jest to jedyny keloid ktorego mam. Mam również przekute uszy oraz blizne ma lewej nodze (5cm nad kolanem )o długości 8cm która jest prawie niezauważalna (miałam 20szwów ). Dermatolog powiedział, że na moim miejscu, by nie ryzykował. Proszę odpowiedź

Lek. Paweł Szadkowski

Przychylam się do porady dermatologa i nie ryzykowałbym robienia tatuażu. Niestety skłonność do tworzenia się bliznowców nie przemija.