Czy są jakieś sposoby, aby nie przytyć przy tabletkach antykoncepcyjnych?

Witam. Zaczęłam ponownie brać Microgynon 21 . Nie brałam 2 miesiące z powodu złych wyników krzepliwości. Teraz jest już ok. W ciągu tych dwóch miesięcy zaczęłam dietę, ćwiczenia i schudłam 12 kg. Wcześniej jak brałam tabletki to nie chodziłam na ćwiczenia i złe się odzywialam. Teraz boje się ze przytyje po microgynon, a nie mogę innych bo mam długie krwawienia przy innych. Czy są jakieś sposoby aby nie przytyć i dalej chudnąć? Czy osłonowe leki typu harmonella coś dają czy to tylko pić na wodę?

Witam Panią,

Schudła Pani zbyt szybko w krótkim czasie. Zbyt drastyczna dieta i tak szybkie odchudzanie może przyczynić się do efektu jo-jo. Proszę nie odchudzać się tak rygorystycznie. Dieta powinna być pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana. W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Skuteczna dieta powinna być dobrana pod względem Pani zapotrzebowania energetycznego. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową.
joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk