Czy są jakieś sposoby, aby szyjka macicy szybciej dojrzała i zaczęły się skurcze?

Witam,czy są jakieś sposoby aby szyjka macicy szybciej dojrzała i zaczęły się skurcze? jestem w 38 tyg ciąży. Lekarz powiedział że mogę rodzić Ale rozwarcie jest jeszcze na 2 cm slyszalan że olejek z szałwi dobrze działa,czy to prawda?

Aleksander Ropielewski

Najskuteczniejszym sposobem jest uprawianie seksu i to z wytryskiem. Sperma zawiera dużo prostaglandyny, która pobudza skurcze macicy. DO tego mechaniczne pobudzenie szyjki macicy zwiększa gotowość porodową.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski