Czy są jakieś szanse, że jeszcze zacznie to serduszko bić?

Ja mam takie pytanie, miałam rano lekkie plamienie, a później już nie miałam, poszłam na pogotowie, ginekolog zrobił mi USG i stwierdził, że ciąża obumarła, brak bicia serduszka u dziecka. Jestem w 12 tyg. ciąży, czy są jakieś szanse, że jeszcze zacznie to serduszko bić?

Dzień dobry!

Jeśli nie widać bicia serduszka, to znaczy, że ciąża obumarła i niestety nie ma szans na jej rozwój. Lekarz powinien Pani zaproponować wykonanie zabiegu wyłyżeczkowania jamy macicy. Przy obumarciu ciąży w tym tygodniu macica nie będzie w stanie sama wydalić jaja płodowego.

Z poważaniem