Czy są leki psychiatryczne na zaburzenia osobowości?

Czy są leki psychiatryczne na zaburzenia osobowości i OCD, które powodują zrzucenie wagi? Utyłam bardzo dużo po lekach, m.in. olanzapinie i ketrelu. Słyszałam, że podobno można dobrać leki i dawki po jakiś badaniach, krwi? Jak się nazywają takie badania? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Dzień Dobry Pani,

Zacznę od podzielenia się z Panią takim przesłaniem, z którym tutaj bardzo chętnie dzielę się z Czytelnikami Portalu Abc Zdrowie, że:

RUCH zastąpi niemal każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu...

Tak więc chciałabym Panią zainspirować do zaproszenia, do swojego życia aktywności fizycznej, co bardzo pozytywnie wpłynęłoby na Pani codzienne funkcjonowanie.

Z drugiej strony zachęcałabym Panią, by rozważyć mocno podjęcie psychoterapii, co łącznie (optymalnie!) z dobraną farmakoterapią, byłoby komplementarnym (i efektywnym!) dla Pani leczeniem.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani najbardziej teraz potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com