Czy są leki z kwasem foliowym o takim wysokim stężeniu, które nie zawierają laktozy?

Witam, mam zespół jelita drażliwego oraz nietolerancje laktozy, rozpoczynam starania o dziecko i Pani ginekolog przepisała mi kwas foliowy 15 mg ponieważ wcześniejszą ciąże straciłam, niestety zauważyłam po fakcie że tabletki zawierają laktoze więc dostałam biegunek. Czy powinnam odstawić ten kwas foliowy, czy kupic np jakiś enzym z laktazą aby załagodzić objawy? Czy są leki z kwasem foliowym o takim wysokim stężeniu które nie zawierają laktozy? bardzo prosze o pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

Najlepiej udac się do apteki aby przeanalizować skład oraz Wskazna wizyta u gastrologa a jakie leki są przyjmowane na zespol jelita drazliwego?