Czy są możliwości leczenia psychoterapeutycznego w ramach NFZ?

Witam, mam 25 lat, jestem kobietą. Myślę, że mam bulimię i chyba potrzebuję pomocy psychoterapeuty, gdyż sama nie poradzę sobie z problemem. Ostatnio napady obżarstwa i wymiotów nasiliły się i tracę kontrolę nad nimi i, w związku z tym, nad całym moim codziennym życiem. Chciałam się dowiedzieć, czy są możliwości leczenia psychoterapeutycznego w ramach NFZ? Nie stać mnie na prywatne wizyty. Mieszkam w Gdańsku. Co mogę robić we własnym zakresie, aby sobie pomóc? Czy jest coś, co mogę zrobić, gdy czuję, że zbliża się napad? Proszę o pomoc. Zdesperowana;(

Witam serdecznie,

gratuluję Ci podjęcia trudnej, ale bardzo ważnej decyzji o leczeniu. Niestety, nie mogę wskazać Ci konkretnego miejsca pomocy w rejonie Gdańska.
Diagnozę zaburzeń odżywiania może postawić każdy specjalista psychiatra pracujący w poradni zdrowia psychicznego. Terapia tego typu zaburzeń w ramach NFZ może mieć miejsce w ramach poradni lub oddziału leczenia nerwic.
Osoby niepełnoletnie mogą być diagnozowane i leczone w PZP dla dzieci i młodzieży.
Na temat radzenia sobie z napadami objadania możesz przeczytać w  znakomitym podręczniku samopomocy T. Gillian, M.Cooper ,,Bulimia - program terapii".
Być może pomocne będą informacje dostępne w wątku:
http://portal.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-wyjsc-z-kompulsywnego-obja...

Serdecznie pozdrawiam i życzę wytrwałości!