Czy są porady dla tych, którzy chcą przytyć?

Wszędzie można znaleźć artykuły na temat odchudzania, a jakieś porady dla tych którzy chcą przytyc? Do tej pory odżywiałam się raczej nie regularnie i pewnie mniej niż 1000kcal dzienne. Od tygodnia staram się jeść normalnie tyle ile trzeba, codziennie mam 2000kcal, zauważyłam do tej pory ze metabolizm mi jeszcze bardziej przyspieszył, więc nie wiem czy od tego przytyje. Waze 52kg przy 170 ,chciałabym tak 5kg na początek przytyc żeby wyglądać zdrowo. Maja państwo jakieś porady nt zdrowego tycia?

Dzień dobry,
Rzeczywiście zwróciła Pani uwagę na spory problem. Najczęściej ludziom wydaje się, że dużo trudniej stracić na wadze niż przybrać. Nic bardziej mylnego. Moi podopieczni, którzy mają podobny cel do Pani, przybierają czasem na wadze ok. 0,5 kg w miesiącu, a i tak uważamy to za sukces. Powinna Pani zwiększyć kaloryczność docelowo na ok 2300-2500, natomiast oczywiście nie od razu będzie to Pani w stanie zrobić. Proszę dokładać kalorii stopniowo. Proszę także w diecie uwzględnić dużo węglowodanów (kasze, ryże, makarony, ziemniaki) oraz zdrowych tłuszczów, natomiast ograniczyć białko (mięso, ryby, twarogi) - oczywiście nie eliminować go, natomiast podstawą diety powinny być węglowodany.
Trzymam kciuki.
Joanna Penza
http://madame.fit/