Czy są przeciwskazania do szczepienia przeciwko różyczce?

Witam, planuję ciążę, jednak z przeprowadzonych badań okazuje się, że powinnam zaszczepić się przeciwko różyczce. Niestety, w żadnej aptece nie mogę znaleźć szczepionki pojedynczej, są tylko szczepionki skojarzone (odra, świnka, różyczka). Wiem, że np. na odrę byłam szczepiona w dzieciństwie. Czy w związku z brakiem szczepionki pojedynczej, nie ma przeciwskazań, abym zaszczepiła się szczepionką skojarzoną? Z góry dziękuję za pomoc.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Nie ma przeciwskazań aby zaszczepiła się Pani szczepionką skojarzoną  (w Polsce nie jest dostępna szczepionka monowalentna przeciwko różyczce). Należy pamiętać, aby nie zajść w ciążę w okresie do 3 miesięcy po szczepieniu.