Czy są szanse na dziecko dla 29-latki?

Od 13 miesięcy staramy się o dziecko. Bezskutecznie. Mam zdiagnozowaną nadczynność tarczycy i biorę leki od września, stan był poważny. Staramy się nadal i nic. Dodam, że mam 29,5 roku czyli niemało jak na pierwszą ciążę a jeśli się uda to będę miała jeszcze więcej. Zaczęłam szybko dojrzewać- pierwsza miesiączka przed 11 urodzinami. Miałam całe życie duużo stresu -toksyczny dom, ciężkie studia, nerwica, branie leków na kaszel w dużej ilości, palenie papierosów przed 9 lat (od 2,5 roku nie pale). No i na bieżąco stresy i zamartwiania co zaburzyło znacznie zdrowie. Czy w świetle tego wszystkiego mam jeszcze jakąs szansę na dziecko? Bo i leczenie troszkę potrwa...

Witam,

zalecałabym uporządkować to, co dzieje się na bieżąco - zamartwianie się, z uwzględnieniem czynników stresogennych, w tym celu zalecana jest psychoterapia poznawczo - behawioralna, przynajmniej przez rok, jest Pani jeszcze młodą osobą. Rozumiem, że ginekologicznie jest Pani przebadana i wszystko jest w porządku, jeśli chodzi o aspekt biologiczny, wskazana jest psychoterapia jako forma pomocy i leczenia problemu.

Pozdrawiam serdecznie