Czy są szanse na wzrost zarodka?

Witam Mam 22 lata i trafiłam do szpitala w 7 tygodniu ciąży wg okresu (ostatni 3 maja 2015) z powodu plamienia. W trakcie pobytu w szpitalu oznaczono poziom HCG pierwszego dnia HCG wynosiło 3850 mIU/ml po 48 godz 4161 mIU/ml ponownie po 48 godz 5300 mIU/ml. Wykonano dwukrotnie usg w którym stwierdzono pusty pęcherzyk wielkosci 11 mm. w szpitalu dostałam duphaston 3x1 na podtrzymanie ciąży. Kazano odstawic duphaston i czekac na poronienie. czy naprawde juz nie ma szans na wzrost zarodka?Dziękuje

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że niestety szanse są małe. Proponuje powtórzyć badanie beta hcg z krwi i koniecznie udać się do lekarza ginekologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.