Czy są to objawy alergii na kleszcze?

Witam!!! Miesiąc temu ukąsił mnie kleszcz. Wyjęłam go w ciągu kilku godzin. Miejsce po tym ukąszeniu przez dłuższy czas miałam zaczerwienione i swędzące. Teraz jest tylko mały ślad. Wczoraj wieczorem zrobiło mi się niedobrze, rozbolał mnie żołądek, potem jelita. Zaczęły mnie bardzo swędzieć dłonie i stopy, swędziało mnie w gardle i w uszach, zdrętwiały mi usta. Miejsce po ukąszeniu zrobiło się nabrzmiałe. Objawy te trwały ok. 2 godzin. Nie wiem, czy mogła to być reakcja na to ukąszenie, gdyż minęło już tyle czasu.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Izabela Brym

Sądzę, że alergia na kleszcze jest mało prawdopodobna, ale, zwłaszcza jeśli objawy tego typu będą nawracać, konieczna jest wizyta u lekarza.