Czy są to objawy padaczki?

Witam. Dwa tygodnie temu trafiłam do szpitala z urazem głowy, z powodu wypadku. Po tygodniu wyszłam do domu. Tydzień niby normalnie funkcjonowałam, choć bolała mnie często głowa. Poszłam do szkoły i na ćwiczeniach z w-fu zemdlałam, towarzyszyły drgawki. Zrobiono mi EEG. Napisano, że są zmiany napadowe z prawej strony skroniowo-potylicznej, bez cech napadowości uogólnionej Od dłuższego czasu biorę leki przeciwmigrenowe, ale one też są od padaczki. Czy mam się tych zmian jakoś obawiać? Do lekarza są kolejki i muszę czekać. I czy brać dalej te leki, czy poczekać na tę wizytę i przerwać leczenie? Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Jeśli ma Pani zmiany napadowe w badaniu EEG oraz wystąpił napad padaczkowy, to należy rozpoznać padaczkę i zastosować leki przeciwpadaczkowe. Rozumiem, że w celu profilaktycznego leczenia migreny przyjmuje Pani leki, które stosuje się także w padaczce. Nie wiem jednak, czy przyjmuje Pani odpowiednie dawki, jakie stosowane są w leczeniu padaczki. Dlatego też powinna Pani udać się na konsultację do neurologa, który wybierze odpowiedni dla Pani w tej sytuacji lek.

Preparatów przyjmowanych w leczeniu profilaktycznym migreny proszę nie odstawiać, bo jak Pani zapewne wie, nigdy nie należy nagle przerywać przyjmowania tego rodzaju leków.

Pozdrawiam