Czy są to objawy wskazujące, że mogę mieć raka szyjki macicy?

Dzień dobry. Mój problem jest następujący. Podczas stosunków seksualnych z jednym z partnerów dochodzi do krwawienia. W przypadku współżycia z innym z męzczyzn nie ma to wówczas miejsca. Zaczynam się niepokoić jaka jest przyczyna krwawienia, gdyż w wielu artykułach krwawienie podczas stosunków zaliczane jest do objawów raka szyjki macicy. Współżycie z partnerami nie zawsze odbywa się z prezerwatywą. Niepokoją mnie również pojawiające się upławy lecz nie zdarza się to w każdej fazie cyklu. Miesiączkę mam regularną. W ostatnim czasie miałam również problem z oddawaniem moczu. Pod koniec jego oddawania towarzyszył ból i parcie na pęcherz było dosyć częste, lecz objawy te ustały. Czytałam również, że zmiana partnerów zwiększa ryzyko zachorowania. Często również bywam zmęczona, a na nogach samoistnie pojawiają się siniaki. Nie wiem, czy może to mieć jakiś z tym związek. Moja mama chorowała na raka piersi, lecz nie wiem czy z tego powodu jestem bardziej narażona tylko na ten sam typ nowotworu? Nie wiem, czy krwawienia wynikają z głębszej penetracji, czy są to objawy wskazujące, że mogę mieć raka szyjki macicy. Z góry dziękuję za rady i odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna przede wsystkim wizyta u lekarza ginekologa i ocena w badaniu bezpośrednim pobranie cytologii itp może być u Pani zwiększone ryzyko raka piersi a np także
Raka narządów płciowych zależy czy nowotwór u Pano Matko był o
Podłożu genetycznym
I jakim. Proszę koniecznie zgłosić Się do lekarza ginekologa