Czy same ćwiczenia wystarczą, aby schudnąć?

Mam 23 lata i ważę 62 kg przy wzroście 162 cm. Zaczęłam ćwiczyć 3x razy w tygodniu po 1 h i staram się schudnąć, ale to za bardzo nie skutkuje. Co mam w takiej sytuacji zrobić?
23 LAT ponad rok temu

Witam!

Przede wszystkim nie może się Pani poddawać czy zniechęcać. Efekty na pewno się pojawią. Pani BMI jest w normie (23,66 wobec normy 18,5-25). Proszę skorzystać z ćwiczeń na www.abccwiczenia.pl.

Tak naprawdę podała Pani bardzo mało szczegółów. Nie napisała Pani na czym polegają podejmowane przez Panią ćwiczenia, z jaką intensywnością są przeprowadzane, od jak dawna Pani ćwiczy? Pierwsze efekty powinny pojawić się po ok. miesiącu. W redukowaniu masy najefektywniejsze są treningi długotrwałe, o umiarkowanej aktywności. Myślę, że poza 3 dłuższymi treningami, dobrze byłoby włączyć chociaż 15 minut lekkiej gimnastyki codziennnie.

Pozdrawiam