Czy samodzielnie mogę zmniejszyć dawkę leku?

Witam Pana . Mieszkam w uk.Od gdzies 20 lat lecze sie na niedoczynnosc tarczycy. Biore letrox100mg.Oststnio zle sie czulam zawroty glowy opuchniete powieki nie mogalam spac.ZROBILI mi badania i wyszlo mi TSH 0.004.FT4 17,2.Bylam juz 2 razy u lekarza a on caly czas kaze brac 100mg i czekac miesiac do nastepnego badania.nie moge normalnie zyc czy moge zmiejszyc sobie lek do 50? czy lepiej odstaic na 2 dni?jak przezyc jeszcze miesic tak?

Magdalena Mral Dietetyk, Gdynia

Witam,
nie powinno się samodzielnie zmieniać dawki przyjmowanego leku. W takim przypadku najlepiej skonsultować się z innym lekarzem endokrynologiem.

Pozdrawiam,
Magdalena Mral