Czy schizofrenia jest uleczalna?

Czy schizofrenia jest uleczalna i czym się różni zespół paranoidalny od schizofnii paranoidalnej?

Możliwe są do uzyskania wieloletnie remisje w schizofrenii. Warunkiem jest systematyczne leczenie.
Zespół paranoidalny opisuje obraz choroby, na którą składają się omamy i urojenia. Zespół ten najczęściej występuje w schizofrenii, obok innych typowych dla tej choroby objawów.