Czy schizofrenia ma coś wspólnego z nerwicą natręctw?

Czy schizofrenia to to samo co nerwica natrectw? Jezeli nie to jaka jest roznica? Czy kazdy kto choruje na nerwice natrectw zachoruje z czasem na schizofrenie

Witam,

schizofrenia i nerwica natręctw to dwie różne jednostki chorobowe. Są od siebie niezależne i z pewnością nie ma zalezności, że każdy kto choruje na nerwice natręctw zachoruje na schizofrenię.
W niewielkim odsetku przypadków zdarza się, ze cechy obu zaburzeń współwystępują u jednego pacjenta.
Więcej w artykule: http://www.ppn.ipin.edu.pl/archiwum.html?getFile%5Bitem%5D=749&getFile%5Bsec%5D=525&getFile%5Bfile%5D=ppin_3-2004-08.pdf