Czy schodzi mi paznokieć?

Proszę o pomoc. Wydaje mi się, że schodzi mi paznokieć u stopy, jako przyczynę upatruję niewygodne obuwie (poszłam w góry w zbyt dużych glanach). Paznokieć najpierw był siny, pod spodem chyba był krwiak. Po moczeniu stóp w soli paznokieć się wymył i jest teraz zupełnie biały. Nie wygląda, jakby coś odrastało, wygląda za to, jakby dało się go podważyć i oderwać. Bardzo się chwieje. Co mam robić? Zabezpieczyć plastrem, smarować etc.? Na co się przygotować? Czy konieczna jest wizyta lekarska? Nie ma dolegliwości bólowych.

Prawdopodobnie paznokieć zejdzie samoistnie po zejściu krwiaka podpaznokciowego. To naturalny sposób gojenia się. Nic nie należy robić, a paznokieć zejdzie samoistnie i odrośnie nowy. W razie wątpliwości proszę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z lekarzem.