Czy schudnę?

Ostatnio postanowiłam się odchudzać, stwierdziłam, że dam sobie na to trochę czasu... Zasady mojego odżywania ograniczają się do tego, że: nie piję napojów gazowanych, nie jem słodyczy, jem duże śniadanie, drugie śniadanie, potem owoc, duży obiad (mięso jednak tylko gotowane, nie smażone), kolację jadam nie później niż o 20.30, w zależności od tego, kiedy się położę spać. Miałam zamiar ćwiczyć, jednak chyba nie dam rady, nie potrafię, jestem zbyt leniwa. Moje pytanie więc brzmi... czy uda mi się zrzucić zbędne kilogramy bez jakichkolwiek ćwiczeń, czy jednak będę musiała się przemóc? Mam 158 cm wzrostu, ważę 57 kg, chciałabym 45 jakoś, być może mniej - nie interesuje mnie waga, ale to, jak wyglądam i jak się czuję. I tu kolejne pytanie: czy zrzucenie tylu kilogramów jest możliwe w przeciągu 4 miesięcy? Oczywiście potem nie zrezygnuję z diety, ale trochę ją rozbuduję... Proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuję.
ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI wynosi 22,89. Odpowiada to 75 centylowi. Masz prawidłową masę ciała.

Dieta odchudzająca nie jest wskazana w Twoim przypadku, ponieważ:
- masz prawidłową masę ciała,
- Twój organizm ciągle się rozwija i potrzebuje energii do tego procesu,
- nadal się uczysz, a dieta o ogr aniczonej ilości kalorii mogłaby powodować problemy z koncentracją.

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
- śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
- II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek. Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem. Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły. Nie można zapominać o śniadaniu. Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli. Należy dokładnie żuć każdy kęs. Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

W Twojej diecie codziennie powinno znaleźć się miejsce na:
- warzywa,
- owoce,
- produkty zbożowe (najlepiej pełnoziarniste),
- chude mięso/jaja/nasiona roślin strączkowych (wymiennie),
- mleko i nabiał (mogą być odtłuszczone),
- tłuszcze (masło,margarynę, oleje roślinne).
Piramidę Zdrowego Żywienia znajdziesz na:http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Itemid=5&lang=pl#piramida dzieci.

Pomocne mogą okazać się artykuły: http://portal.abczdrowie.pl/informacje.

Bardzo efektywne w redukcji masy ciała są zajęcia aerobiku typu fat burner. Są one ukierunkowane na spalanie tkanki tłuszczowej. Gorąco Ci je polecam. Warto także odwiedzić siłownię. Jeśli wcześniej ćwiczyłaś niewiele lub wcale, wysiłek wprowadzaj systematycznie.

Pozdrawiam