Czy scyntygrafia kości pod kątem meta ma sens?

Czy scyntygrafia kości pod kontem meta ( ?) ma sens w przypadku ,gdy chora już nie wstaje,jest na sporych opioidach,leczona już tylko przeciwbólowo w domowym hospicjum.Lekarz badający węzły -cytuję-" przerzut na przerzucie". Czy zadawać dodatkowy stres i ból?

Natomiast jeśli chodzi o sytuację, którą Pan przedstawia to najlepiej jakby Pan skonsultować swoje obawy z lekarzem prowadzącym, żeby to on stwierdził jednoznacznie czy scyntygrafia w zaistniałem sytuacji ma sens.

Pozdrawiam serdecznie,