Czy scyntygrafia pozwoli określić charakter guzków tarczycy?

Witam, zrobiono mi za granicą w Niemczech usg tarczycy i stwierdzono wole guzowate i skierowana na scyntygrafię. Mam pytanie, czy to badanie pozwoli określić charakter guzków, czy bardziej pomocne byłoby BAC czy może należy wykonać oba badania. Ile oczekuje się na wyniki scyntygrafii? Czy polscy lekarze będą honorować wyniki badań z zagranicy?

Witam. Scyntygrafia pozwala określić charakter guzków i wychwycić zmiany podejrzane onkologicznie, jednak najdokładniejszym badaniem w tym zakresie jest BAC. Jeśli lekarz wykonujący usg sugerował wykonanie biopsji powinna Pani zastosować się do jego zaleceń. Wyniki badań wykonane za granicą są oczywiście ważne w Polsce.