Czy seks analny łączony z waginalnym jest niebezpieczny?

Czy seks analny łączony z waginalnym jest niebezpieczny, niewskazany? Chodzi mi, że partner na zmianę penetruje oba te otwory.

Witaj !

Może być niebezpieczny , (jeśli jest bez zabezpieczenia - prezerwatywa). Bakterie w odbycie i pochwie to dwie rożne sprawy , przenoszenie ich jest niewskazane ani w tą , ani w drugą stronę. Mikro otarcia też mogą być niebezpieczne! Nie mówiąc o innych rzeczach przydarzających się parom uprawiającym ten typ seksu. Może warto oddzielić te dwie sprawy ? Wybór należy do Ciebie! Pozdrawiam

Dzień dobry!

Naprzemienny seks genitalny i analny to ryzyko infekcji. Bakterie kałowe nie powinny być przenoszone do pochwy. Chcąc realizować takie połączenie dwóch rodzajów stosunków zawsze należy rozpoczynać seksem genitalnym, a kończyć analnym. Dodatkowo kontakt analny powinien być zabezpieczony prezerwatywą.

Pozdrawiam!