Czy seks z prezerwatywą był bezpieczny?

Podczas stosunku z moją partnerką, odniosłem wrażenie, że doszedłem i miałem wytrysk, jednak kontynuowałem stosunek. Kiedy po jakimś czasie wyjąłem członek i sprawdziłem czy prezerwatywa się nie zsunęła, zbiorniczek wydawał się być pusty, wyglądało na to, że jednak nie miałem wytrysku, więc nie przestawaliśmy się kochać. Zaznaczam, że mój członek był cały czas w stanie erekcji, wiec chyba nic się nie powinno przedostać, ale nie jestem pewien. Czy istnieje duże prawdopodobieństwo zajścia u niej w ciążę?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jeżeli nie doszło do uszkodzenia prezerwatywy oraz jej zsunięcia to ryzyko zajścia w ciążę jest bardzo małe. Ryzyko to zmniejsza się ponieważ nie doszło do wytrysku. Mogło jedynie dojść do wydzielenia się preejakulatu, który zawiera ilość plemników wystarczającą do zapłodnienia. Ale najprawdopodobniej nie doszło do przeniesienia preejakulatu do dróg rodnych partnerki.

Pozdrawiam