Czy sen przed północą jest najzdrowszy?

Czy to prawda, że sen przed północą jest najlepszy (lepszy niż jak ktoś się kładzie spać po północy)?

Na pewno nie chodzi tu o minutowe rozliczanie, jednak późne pory kładzenia się spać (mam tu na myśli te "poranne" czyli po 2 w nocy) mogą rozregulowywać biologiczny zegar, a tym samym przyczyniać się do spadku odporności i wzrostu zachorowań na różne schorzenia.

Witam Panią
Każdy z nas jest indywidualnością, jedna osoba będzie się czuła wyspana po 6 godzinach snu a inna będzie potrzebowac aż 10 godzin snu, podobnie z porą zasypiania, są osoby które zasypiają o 20 a są takie które zasną po północy. Północ jest w róznych legendach, mitach podawana jako niezwykły czas i pewnie istnieje legenda że lepiej zasypiać zanim coś się wydarzy i może stąd wynika taki przesąd.
pozdrawiam
Anna Suligowska

sen przed polnoca jest w rytmie wyciszania organizmu.zwiazane jest to z oddalaniem sie slonca.po polnocy slonce zaczyna sie przyblizac i rodzaj snu jest troche inny...pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza