Czy sen przed północą jest zdrowszy od tego po północy?

Czy sen przed północą jest zdrowszy od tego po północy? Pytanie stąd, że od zawsze chodzę spać o 24.00 , wstaję około 10 i jestem strasznie niewyspana. Zastanawiam się dlaczego? Powinno się spać 8 godzin, u mnie jest 10, a to dla mnie nadal za mało. Słyszałam, że sen przed północą czyli załóżmy od 20 do 24 jest korzystniejszy. Czy to prawda?

tak, ale objawy Pani niekoniecznie musza wynikac z pory zasypiania.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam.
Jest taka możliwość. Każdy funkcjonuje według swojego zegara biologicznego, jedni lepiej funkcjonują wstając rano inni wolą pospać dłużej. Warto poeksperymentować. Zalecał bym również wizytę u lekarza pierwszego kontaktu i wykonanie podstawowych badań, które mogą wskazać na pewne nieprawidłowości będące przyczyną Pani stanu.
Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Michał Pyter

Senność mimo odpowiedniej liczby godzin snu, może świadczyć o pewnych niedoborach w organizmie lub stanie chorobowym. Dlatego warto wybrać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu wykonania podstawowych badań.
To w jakich godzinach lepiej nam się funkcjonuje i śpi jest sprawą indywidualną. Proszę spróbować przez kilkanaście dni kłaść się wcześniej i wcześniej wstawać. Zobaczy Pani wtedy czy zmiana godzin snu ma wpływ na Pani samopoczucie.

Pozdrawiam serdecznie.