Czy senność po rozstaniu to objaw depresji?

Od kąt rozstałam się z chłopakiem od tego czasu minął tydzień, wciąż jestem senna przespałabym cały dzień jak przychodzę z pracy kładę się, a teraz w ten weekend to samo leżę tylko i zasypiam zastanawiam się dlaczego tak jest nigdy nie umiałam spać w dzień w ogóle zawsze mało sypiałam a teraz bym wciąż tylko spała może wiąże to się z rozstaniem? czuję się jakbym była w jakimś letargu niby normalnie funkcjonuję, ale czuję się strasznie skołowana jakbym śniła i nie mogła się obudzić.

W pani pytaniu jest już prawdopodobnie odpowiedź. Gratuluję umiejętności obserwowania siebie, łączenia faktów i myślenia przyczynowo - skutkowego. Czy na pewno tak jest, trudno na 100% powiedzieć, ale skoro stawia Pani umiejętnie hipotezy odnośnie swojego stanu to sądzę że znajdzie też Pani na nie odpowiedzi.

Dzień Dobry Pani,

Z Pani opisu nie wynika, co było powodem Waszego rozstania.

Domniemywam, że dotąd miała Pani czas rozdysponowany na życie zawodowe, na spotkania z byłym chłopakiem i żyła Pani zgodnie z tym planem.
Teraz pozostał Pani wolny czas, który trzeba by na nowo zaplanować.

Senność, o którą Pani pyta może być objawem obniżonego nastroju i być może poczucia pustki.

Zachęcam Panią do podjęcia aktywności (pomimo, że nie ma Pani chęci), celem zorganizowania sobie na nowo swoje życie prywatne, czyli proszę zadbać o relacje towarzyskie, o odkrycie nowego zainteresowania, lub zajęcie się tym, na które nie miała Pani wcześniej czasu i sprawianie sobie małych przyjemności.

Życzę Pani radości z codzienności,
Irena Mielnik-Madej

Witam Panią. Może być tak, że jeśli dużo Pani "zainwestowała" w ten związek uczuć, potrzeb i oczekiwań i ta relacja zakończyła się to mógł być bardzo duży wysiłek dla Pani organizmu. Ta tendencja do czasu poświęcanego na sen może na to wskazywać. To z pewnością trudne dla Pani doświadczenie, w którym pojawiają się bolesne uczucia. Sen może być rodzajem "ucieczki" od rzeczywistości, która jest bolesna. Może mogłaby Pani pomyśleć o kontakcie bezpośrednim z psychologiem by łatwiej móc przejść ten kryzysowy czas dla siebie. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Witam.
Rozumiem, że jest Pani "świeżo" po rozstaniu z chłopakiem. Nie wiem, jakie były tego przyczyny, ale zapewne wiąże się to ze zmianą w Pani życiu, kryzysem. Rzeczywiście reakcją na to może być obniżony nastrój ( nie mówiłabym jeszcze o depresji w rozumieniu klinicznym), niechęć do życia, ucieczka w sen, nawet w sposób nieświadomy.
Sugeruję, aby spotkała się Pani z psychoterapeutą, który po dłuższej rozmowie, pomoże zrozumieć, co się z Panią dzieje, nazwać to, czego Pani doświadcza i pracować nad pozytywnymi zmianami.

Pozdrawiam i życzę odzyskania mocy.
Agnieszka Dymska.
Psycholog, psychoterapeuta.