Czy Seronil można przyjmować w ciąży?

Witam, mam pytanie do lekarza psychiatry. Choruję na ciężkie OCD (na tle religijnym). Od dwóch miesięcy przyjmuję lek stronil w dawce 10 mg, wcześniej brałam Xetanor,mam 40 lat bardzo chciałabym zajść w ciąże.Ostatnio dowiedziałam się że lek Seronil można przyjmować w ciąży. Obecnie na 10 mg seronilu czuję się gorzej. Mam pytanie w jakiej dawce można przyjmować ten lek i czy przez całą ciąże, a może zrezygnować z marzeń o dziecku? Pozdrawiam serdecznie.

Temat jest skomplikowany i najlepiej omówić go dokładnie z lekarzem prowadzącym. W grę wchodzą jeszcze inne liczne czynniki, o których lekarz powinien wiedzieć udzielając porady na ten temat.