Czy shwagandha i olejek z konopii uspokajają i obniżają poziom kortyzolu?

Dzień dobry. Mam 22 lata. Od rok prawdpodobnie choruje na nerwicę serca. Mam kłopoty ze snem, dużo myśli, budzę się się nocy, dziwne myśli, dużo myślę, jestem czerwony, czuję bicie serca, bóle głowy które trwają cały czas tylko albo się nasilają albo są małe. Biorę na noc 1/2 prosenna na nadciśnienie. Znalazlem w internecie ashwagandha i olejek z konopii, które ponoć uspokajają i obniżają poziom kortyzolu czyli stres, mogę bez problemu je zażywać na noc? z lękiem który biorę na nadciśnienie?

Witam

W leczeniu zaburzeń depresyjnych, lękowych, nerwicowych bardzo dużą skuteczność potwierdzoną badaniami wykazuje psychoterapia poznawczo - behawioralna. Lęk można zniwelować na dwa sposoby: zmniejszając poczucie zagrożenia (farmakologicznie) lub zwiększając wiarę we własne umiejętności radzenia sobie z trudną sytuacją. Pomocny jest trening relaksacyjny; kiedy jesteśmy fizycznie zrelaksowani – następuje odprężenie psychiczne i odwrotnie, gdy psychicznie się zrelaksujemy – nastąpi odprężenie fizyczne.

Pozdrawiam serdecznie

Witam Pana. Napisał Pan,że prawdopodobnie jest to nerwica serca. Mam nadzieję,że był Pan u lekarza aby potwierdzić swoje przypuszczenia.
Objawy, o których Pan pisze mogą mieć podłoże psychologiczne. Oczywiście może stosować Pan medykamenty i suplementy, aby złagodzić przebieg objawów, jednak musi Pan mieć świadomość, że pomagają one jedynie na obawy a nie leczą przyczyny choroby.
Jeżeli chciałby Pan zająć się swoją dolegliwością, to koniecznie proszę udać się na badania- lekarz pierwszego kontaktu da Panu skierowanie aby wykluczyć biologiczne podstawy. Konieczna będzie również wizyta u psychiatry, który dobierze leki obniżające objawy. Nie jest to jednak koniec, gdyż tak jak napisałam, podłoże jest pschologiczne- więc aby wyleczyć chorobę należałoby udać się na psychoterapię, podczas której będzie Pan mógł odkryć przyczyny Pana dolegliwości. Mówi Pan o dziwnych myślach, które zapewne mają znaczenie skoro tak często powracają. Jeżeli podejmie Pan psychoterapię, proponuję nurty psychodynamiczny, który zakłada że na nasze życie ma wpływ nieświadomość. Jest Pan młodym mężczyzną, warto teraz poszukac wsparcia, gdyż objawy nie ustąpią samoistnie, a nawet jeżeli zagłuszy Pan je na chwilę, to i tak po jakimś czasie się odezwą. Mam nadzieję, że znajdzie Pan wsparcie. Pozdrawiam