Czy siatka po operacji przepukliny mogła się oderwać?

jestem po operacji przepukliny pachwinowej lewostronnej. po operacji wszystko bylo bardzo dobrze. po dwuch miesiacach wrocilem do pracy, podnoszac ciezar poczolem silny bol utrzymuje sie juz od roku. mam wrazenie ze siatka sie naderwala (odkleila) I zakleszczyla nerwy? jestem po zastrzykach przeciwbolowych dlugoterminowych nie pomoglo czy zalecana jest opcja usuniecia starej siatki I polozenia nowej? mysle ze moje komplikacje sa spowodowane krotkim czasem odpoczynu po operacji 2 miesiace. Domink

Oprócz czasu po operacji bardzo ważne jest zaktywizowanie mięśni posturalnych i stabilizacyjnych. Należy odtworzyć pracę mięśni głębokich miednicy żeby zniwelować tłocznię brzuszną w obrębie uszkodzenia. Instruktaż ćwiczeń powinien dostarczyć fizjoterapeuta.
To czy siatka jest na miejscu należy skonsultować z lekarzem.