Czy silne bóle jajników i krwawienie to objaw ciąży?

Witam jestem 11 dzień od ostatniego krwawienia miesiączkowego dziś pojawiło się krwawienie i bóle jajników nie stosowałam żadnych tabletek antykoncepcyjnych

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Mogła Pani zajść w ciążę i ma obecnie jej objawy, objawy poronienia lub nawet krwotoku związanego z pęknięciem jajowodu w ciąży pozamacicznej. Jeśli ból jest bardzo silny, silniejszy niż przy najbardziej bolesnej miesiączce, należy się udać na ginekologiczną izbę przyjęć. W przeciwnym razie proszę w miarę szybko wykonać domowy test ciążowy, który potwierdzi lub wykluczy zajście w ciążę w ostatnim czasie. Jeśli potwierdzi, należy również w miarę szybko udać się do lekarza ginekologa.

Może Pani również cierpieć na jakiegoś rodzaju zaburzenia hormonalne. W takim układzie krwawienia powtarzać się będą w kolejnych cyklach i to również będzie wymagało konsultacji lekarskiej.

Pozdrawiam serdecznie!