Czy silne krwawienie z nosa to normalne przy przeziębieniu?

Mój chłopak od 3 dni jest przeziębiony. Suchy kaszel, katar, brak apetytu oraz brak gorączki. Bierze gripex max, thiocodin, xylometazolin oraz domowe sposoby syrop z cebuli, miód, imbir, cytryna, czosnek. Dzisiaj miał krwawienie z nosa ze skrzepami bardzo się wystraszylam, czy silne krwawienie z nosa to normalne przy przeziębieniu? Proszę o poradę. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź! Pozdrawiam. Paulina

Lek. Katarzyna Szymczak

Może się tak zdarzyć że względu na podrażniona śluzówkę, proszę tez nie stosować już xylometazolinu, bo krwawienie to możliwy efekt uboczny tego leku.
Pozdrawiam

Stosowanie pseudoefedryny(która znajduje się w gripexie) i xylometazoliny, szczególnie w jednym czasie może bardzo silnie obkurczać naczynia krwionośne błony śluzowej nosa. Konsekwencją takiego stanu rzeczy mogą być krwawienia.