Czy silny ból podbrzusza może wskazywać na zapalenie wyrostka robaczkowego?

Szanowni Państwo, lekarz rodzinny podejrzewa zapalenie wyrostka robaczkowego. Silne bóle w prawym podbrzuszu, bardzo mocny promieniujący ból na całe ciało, w tym potworny na brzuch. Zlecił badania moczu i krwi, gdzie leukocyty w moczu wynoszą 16,30 (przy normie 0-10), a PDW we krwi 16,3 (norma 9,8-16,1). Czy to wszystko jednoznacznie wskazuje na zapalenie wyrostka? Pozdrawiam

Proszę zgłosić się do chirurga. Rozpoznania ostrego zapalenia wyrostka nie stawia się na podstawie wyników badań laboratoryjnych - pod uwagę bierze się całość obrazu klinicznego, w tym badanie fizykalne.