Czy silny stres lub nerwy mogą spowodować zmiany w mózgu lub myśleniu?

czy silny stres / nerwy mogą spowodować jakieś niebezpieczne zmiany w mózgu lub myśleniu?

Witam, mogą spowodować zmiany w sposobie myślenia, zachowania, rezygnację z pewnych aktywności, ogólne rozbicie, brak motywacji do działania i podejmowania decyzji.Warto w takim przypadku udać się do psychologa i porozmawiać o swojej sytuacji. Pozdrawiam serdecznie.

tak, z całą stanowczością mogę to potwierdzić zajmując się metodą EEG Biofeedback wielokrotnie widzę, że trudne czasem traumatyczne wydarzenia z dzieciństwa odbijają się negatywnie na zapisie EEG. Stres to nic innego jak fala Beta 2, jedyna fala mózgowa która potrzebuje więcej energii niż jej wytwarza, co oznacza ze rabuje od innych częstotliwości i tym samym obniża naszą sprawność poznawczą, zniekształca i ogranicza potencjał.