Czy siwe włosy u 18-latki mogą być oznaką choroby?

Mój problem dotyczy siwienia włosów w bardzo wczesnym wieku. Pierwsze siwe włosy pojawiły sie juz w wieku 10 lat. Mam teraz 18 lat a włosy od nasady są juz siwe. czy jest możliwe zahamowanie tego procesu albo przywrócenie włosom naturalnego koloru? Dodam ze często towarzyszy mi stres oraz to ze tata rownież szybko osiwiał. Czy siwe włosy mogą być oznaka choroby? czy powinnam zrobić szczegółowe badania?

Aleksander Ropielewski

Jest to zwykle kwestia genetyczna i nie można nić na to poradzić. W niektórych przypadkach wraz z innymi charakterystycznymi objawami może być to składowa zespołu wad genetycznych.