Czy skakanka da takie same efekty jak bieganie?

Witam. Mam 19 lat, 164 cm i ważę 67 kg. Chciałabym się dowiedzieć, czy skakanie na skakance przez 30 minut da taki sam efekt jak bieg? Nie mam możliwości biegania, bo w mojej miejscowości nikt nie biega i do tego mam nieprzyjazną okolicę. Ostatnio wyczytałam, że aby schudnąć, trzeba mieć odpowiednie tętno przez cały czas. Czy przy skakaniu na skakance będę mieć przez cały czas równe tętno? I ile kalorii spala takie skakanie na skakance przez 30 min? Jeszcze jedno. Czy to prawda, że same ćwiczenia nie spalają tłuszczu tylko wyrabiają mięśnie? I ile kilogramów w ciągu tygodnia mogę schudnąć, żeby nie pojawiły się rozstępy i odchudzanie było zdrowe? Z góry dziękuję za odpowiedź.

19 LAT ponad rok temu

Witam,

Podczas intensywnych ćwiczeń na skakance można spalić około 300 kcal. Tętno przy skakaniu na skakance zwiększy się, ale jeśli będziesz ćwiczyć w tym samym tempie, nie powinno się wahać. Dodatkowo musisz wiedzieć, że ćwiczenia wykonywane poprawnie pomagają w walce z nadwagą i redukują tkankę tłuszczową, a nie tylko budują masę mięśniową. Należy ćwiczyć minimum 30 minut, aby wydajnie spalać tkankę tłuszczową.

Trening należ zacząć od ćwiczeń siłowych, np. brzuszków, damskich pompek, a po kilkunastu minutach przejść do części aerobowej (rower, pływanie, marsz czy steper). Dzięki temu zawartość komórek tłuszczowych zostanie skuteczniej spalona.

Ćwiczenia aerobowe muszą być wykonywane średnio intensywnie przez minimum 30 minut. Podaję też przykładowe ćwiczenia na uda i pośladki.

W ciągu tygodnia powinno się chudnąć około 0,5 kg, aby skutecznie zredukować masę ciała i nie dopuścić do efektu jojo. Rozstępy natomiast są raczej powodem zaburzeń gospodarki hormonalnej - podczas odchudzania zmienia się poziom naszych hormonów, jednak gdy będzie to stopniowa utrata masy ciała, problem z rozstępami nie powinien się pojawić.

Pamiętaj też o prawidłowym odżywianiu http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam.