Czy skąpa miesiączka może świadczyć o ciąży?

Dzień dobry!
Chciałam się zapytać o pewną rzecz. Współżyłam 5 dni prze okresem bez zabezpieczenia. Miesiączki dostałam w terminie, ale była ona mało obfita i trwała 3 dni, a zawsze trwa po 4-5. Miesiączki mam co 31 dni. Czy na tą mało obfitą miesiączkę mógł zadziałać stres (przez to dziennie jadłam bardzo mało)? Zrobiłam test, ale wskazał on kreskę pomiędzy 't' a 'c'.
Proszę o odpowiedź.

Witam serdecznie,
w przypadku cykli 31-dniowych, dni płodne przypadają pomiędzy 11 a 20 dniem cyklu. Zatem 5 dni przed miesiączką był to czas dni niepłodnych. Należy jednak pamiętać, że podczas dni niepłodnych ryzyko zajścia w ciążę jest bardzo małe, ale nie równe zeru.
Nie wszystkie miesiączki są do siebie podobne. Mogą się one różnić obfitością oraz czasem trwania. Może na to wpływać np. stres. Jeżeli taki epizod pojawia się jednorazowo, to nie jest to powód do niepokoju. Gdyby kolejne krwawienia budziły zastrzeżenia, konieczna będzie wizyta u ginekologa.
Wynik testu ciążowego jest niemiarodajny. Należy wykonać kolejny test ciążowy po około 2 tygodniach od stosunku.
Pozdrawiam