Czy skąpe i mało bolesne miesiączki są objawem jakiejś choroby?

Witam, jestem po 30 i stwierdzony torbiel przy jajniku, He 4 w normie, Ca 125 lekko podwyższone-39..Miesiączka regularna,co 25-30 dni,przez 3 dni krwawienie większe- ale nie obfite, potem plamienia do 8-9 dnia cyklu, czasem z 1-dniową przerwą.Dawniej miesiączki były bardziej obfite- czasami musiałam zmieniać podpaski nocą od ok.2 lat są raczej skąpe (używam ok.7 podpasek na dobę) i mało bolesne. Czy może to być objaw jakiejś choroby? Dlaczego obfitość krwawienia zmieniła się? Proszę o odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Obfitość krwawienia zależy od wielu czynników i zdecydowanie może się zmieniać wraz z wiekiem kobiety. Jeśli zatem nie ma Pani innych niepokojących objawów, nie ma powodów do niepokoju.