Czy skład szamponu miał wpływ na ciążę?

Witam Jestem już po okresie ciazy i laktacji podczas którego używałam cały czas szamponu elseve do włosów zniszczonych dziś czytam A tam kwas salicylowy cytrynowy i jaki fumarowy czy coś bez stężeń itd trochę się przestraszyłem bo kto czyta tak wszystko jeszcze w szamponie . Czy te substancje wchlanialy się do mleka i w okresie ciazy do płodu. A w kremie do rak na końcu jakiś salylan benzylu. Nie wiem ale ten szampon do włosów zniszczonych z arginina A tu jakieś kwasy .

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Jest to mało prawdopodobne aby kosmetyki do włosów miały wpływ na skład mleka... Poza tym są to substancje, które są powszechnie wykorzystywane w współczesnych produktach.