Czy skoki ciśnienia powinienem leczyć lekami na nadciśnienie?

Witam. Mam pytanie . Jestem osobą podatną na stres i nerwową. Mam na tle nerwowym skoki ciśnienia i pulsu . W momencie skoku ciśnienia mam w granicy 150-170/ 8-90 , do tego cały się trzęsę . Miałem wszelkie badania na serce , pełna morfologia , usg , rtg tarczyca . Fizycznie jestem zdrowy . Biorę xanax doraźnie i hydroksyzynyę . Mam pytanie czy te skoki ciśnienia powinienem leczyć lekami na nadciśnienie ?? Moje normalne ciśnienie jest niskie 100/60 , ale te skoki ??

Piotr Pilarski

Jeśli standardowo ma Pan niskie ciśnienie podanie leku spowodowałoby również jego obniżenie co mogłoby skutkować pogorszeniem samopoczucia. Postępowanie z podawaniem xanaxu i hydroksyzyny wydaje się być słuszne. Sugeruję stosować się do zalecań lekarza.

Pozdrawiam.