Czy skoki tętna to oznaka nerwicy?

Witam! Mam pytanie. Zawsze w nocy mam tętno w granicach 60/min., natomiast jak rano wstanę to mi skacze do nawet ponad 100/min., szczególnie po posiłku (a jeść trzeba przecież). Czuję się jakbym miał zaraz zemdleć, ale mogę normalnie wykonywać swoje obowiązki, poza tym ciągle mam lęk przed śmiercią. Takie tętno utrzymuje się przez parę godzin, natomiast ciśnienie jest zawsze w normie. Bylem u lekarza kardiologa, UKG, EKG w normie, badania krwi w normie, tarczyca w normie, przytarczyce też.

Czasami mam bóle w okolicy przedsercowej, tzn. między obojczykami i pod łukami żebrowymi nad żołądkiem po lewej stronie, pół roku temu miałem zdiagnozowaną hiatus hernia esofagi, od tej pory straciłem 10 kg. Miałem już fundoplikację, żeby to naprawić. Z jedzeniem nie mam problemów, teraz odzyskuję wagę. Oczywiście nadal wszystko rozdrobnione, wodniste. Psychiatra stwierdził, iż mam objawy nerwicy. Czy to są objawy nerwicy i jak to się leczy?

Skoro kardiolog wykluczył przyczynę bezpośrednią ze strony serca takich zaburzeń w pracy serca to raczej podłoże dolegliwości jest inne. Ewentualnie jeszcze można zastanowić się nad pogłębieniem diagnostyki schorzeń serca wykonując całodobowe badanie holterowskie (całodobowe ciągłe EKG). O tym jednak musiałby zadecydować jeszcze kardiolog. Na pewno jednak zwalnianie i przyspieszanie akcji serca nie jest związane z przebytym zabiegiem przepukliny rozworu przełykowego. Raczej rzeczywiście stan ten związany jest z nerwicą. Nerwicę leczy się odpowiednimi lekami psychotropowymi, uspokajającymi. Leczenie powinien włączyć prowadzący psychiatra. Może trzeba zastanowić się nad psychoterapią.