Czy skróci mi się okres przy pierwszym opakowaniu tabletek antykoncepcyjnych?

Zwykle mam okres siedmiodniowy i chciałabym się dowiedzieć, czy gdy wezmę pierwszą tabletkę pierwszego dnia cyklu, zgodnie ze schematem itd., to czy jest możliwość, że miesiączka się skróci? Czy muszę czekać do następnego opakowania?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nie, miesiączka nie powinna skrócić się w wyniku wzięcia pierwszych tabletek. Natomiast krwawienie z odstawienia, pojawiające się podczas 7-dniowej przerwy w przyjmowaniu hormonów, może trwać krócej i być mniej obfite niż Pani dotychczasowe miesiączki.

Pozdrawiam serdecznie!