Czy skrzepy połogowe 5 tyg. po porodzie są normalne?

Witam!, jestem 5 tygodni po porodzie i cały czas karmie piersią. Do tej pory mam dalej krwawienia, raz większe a raz mniejsze, ale niepokoi mnie to, że chyba 3 razy zdarzyło się już, że nagle, w jednym momencie wypłynęło ze mnie dużo krwi wraz ze skrzepami i dalej teraz krwawię, bardziej niż wcześniej.

Byłam u lekarza i on mi przepisał metronidazol, a żadnych badań mi nie przeprowadzono. Czy w ogóle mogę brać te tabletki przy karmieniu piersią? Bo jest tam informacja że odradzają). Proszę o odpowiedź, bo jestem zaniepokojona, dziękuję

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam. Metronidazol można (ostrożnie) stosować w trakcie karmienia piersią. Lekarz zdiagnozował u Pani zapewne zakażenie błony śluzowej macicy (czy gorączkuje Pani?). Niewykluczone, że po porodzie zostały w macicy resztki łożyska. Jeśli nadal będzie Pani krwawić, możliwe, że konieczne będzie łyżeczkowanie jamy macicy. Powinna Pani koniecznie zgłosić swojemu lekarzowi kolejne krwawienia. Pozdrawiam!