Czy skrzywienie kręgosłupa może przeszkadzać w ciąży?

Mam 24 lata. Mam esowate skrzywienie boczne kręgosłupa lędźwiowego z niewielką rotacja kręgów. Niewielki kregozmyk na poziomie l5-s1 około 3mm oraz zwężone przestrzenie między kregowe l5-s1. Odczuwam dokuczliwe bóle. Jak sobie z nimi poradzić.. . Czy mogę mieć w przyszłości problemy w ciąży? I czy to groźne zmiany

Kręgozmyk może wymagać leczenia zabiegowego, ciąża tylko nasili ból i dolegliwości. Powinna się pani konsultować z neurochirurgiem bądź ortopedą. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.