Czy skuteczność antykoncepcji uległa obniżeniu?

Witam. Ostatnio w celu uniknięcia miesiączki zażyłam 28 pigułek zamiast 21, aby wydłużyć czas o tydzień. Chciałam wydłużyć ten okres tylko o tydzień więc żarzyłam o 7 więcej. Po tych dodatkowych siedmiu zrobiłam 7-dniową przerwę w której dostałam miesiączkę. Po tych siedmiu dniach przerwy rozpoczęłam nowe opakowanie. Czy pomimo tego iż nie zażyłam dwóch opakowań podrząd tylko po 28 tabletkach zrobiłam już przerwę, biorąc tabletki nadal jestem zabezpieczona?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

W zasadzie, choć sposób ten nie jest opisany w ulotkach jako sposób na zmianę terminu krwawienia, jest prawidłowy. Nie powoduje też obniżenia skuteczności antykoncepcyjnej. Proszę jednak pamiętać, że preparaty hormonalne powinno się stosować zgodnie z zaleceniami zamieszczonymi przez producenta w ulotce.