Czy skutki krzywej przegrody nosowej można porównać do niedotlenienia organizmu?

Witam! Czy skutki krzywej przegrody nosowej można porównać do skutków niedotlenienia organizmu? Częste osłabienie, szybkie zmęczenie przy wysiłku fizycznym i trudności ze snem. Czy trzeba poddać się operacji?

Do oddychania służy tylko nos. To nos przygotowuje powietrze wdechowe do naszej krtani,tchawicy, oskrzeli czyli generalnie do płuc. To nos powietrze wdechowe ociepla, nawilża lub ochładza u hutników. To nos oczyszcza powietrze z bakterii, wirusów,grzybów i alergenów. Jeżeli nie masz drożnego nosa to nie masz to nie masz zdrowia. A bezdechy i chrapanie nocne skracają życie o jakieś 10 lat.