Czy skutkiem ubocznym przyjmowania Mozarinu mogą być szumy uszne?

Czy skutkiem ubocznym przyjmowania Mozarinu (escitalopram) moga być szumy uszne? Pojawily sie kilka dni po rozpoczeciu leczenia.czy w takim wypadku lek odstawić czy czekac az szumy ustapia? Czy zwloka w odstawieniu leku może szumy te utrwalić? Nie chce pochopnie zmieniać leku,gdyz na inne tez reagowalam zle.prosze o opinię.dziekuje

Witam!
Brak danych dotyczących leczonej choroby, dawek Mozarinu i dotychczasowego leczenia znacznie utrudnia rozsądną opinię. Jeżeli przy poprzednio stosowanych lekach też były takie "objawy uboczne", to sprawa się nieco wyjaśnia - jest to nasilenie lęku z somatyzacją, czyli nie objawy uboczne po lekach. W leczeniu należy zastosować odpowiednio dobraną psychoterapię i także utrzymać leczenie Mozarinem.
Powodzenia
W. Łuczkowski.