Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 4 0 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy słabe mięśnie Kegla to przyczyna nietrzymania moczu?

Dobry wieczór Mam problem z nietrzymaniem moczu. Mam 24 lata, prowadzę dość aktywny tryb życia, mam nadwagę. Jednak są takie momenty, że podczas kichnięcia "uda" mi się popuścić. Zdarza się to również podczas biegu, czy też zwykłego spaceru. Najgorzej jest przy kaszlu. Jest mi najnormalniej wstyd pójść do lekarza z tym problemem, nie wiem co mam powiedzieć pani doktor, Jak się zachować i w ogóle. Z badań nic nie wynikło, wszystkie wyniki są książkowe. Jaka może być inna przyczyna? Słabe mięśnie kegla? Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc!
KOBIETA, 24 LAT 11 miesięcy temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania

Nietrzymanie moczu u kobiet jest powszechnym problemem w praktyce ginekologicznej, nie powinna się Pani tego wstydzić. Przyczyną nietrzymania moczu może być osłabienie mięśni dna miednicy. Sugeruję wizytę u ginekologa, który Panią zbada i zaproponuje dalsze postępowanie. Prawdopodobnie konieczne będzie wykonywanie odpowiednich ćwiczeń oraz redukcja masy ciała. Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy