Czy słabe ruchy mojego dziecka są czymś niepokojącym?

Jestem w 27 tygodniu ciąży i odczuwam bardzo słabe ruchy dziecka. Chciałam zapytać, jak może być przyczyna w tym, że mam łożysko na ścianie przedniej i przez to mam słabe ruchy. Mój dzidziuś jest ułożony główką do góry i ruchy czuję tylko na samym dole brzucha, a górą brzucha nic nie czuję. Czy to też dobrze?
Proszę o odpowiedź na moje pytania.

Witam serdecznie,
jeżeli łożysko znajduje się na przedniej ścianie macicy, to ruchy dziecka może Pani słabiej odczuwać, gdyż łożysko amortyzuje te ruchy. Odczuwane przez kobietę ciężarną ruchy płodu są wynikiem ruchów kończyn górnych i dolnych. Dlatego odczuwa Pani ruchy w dolnej części brzucha. Wynika to z ułożenia płodu.
W przypadku znacznego zmniejszenia odczucia ruchów dziecka natychmiast należy udać się na kontrolę ginekologiczną.
Pozdrawiam